У соціальній мережі Facebook, на сторінці Фокус.ua, в межах шостого щорічного рейтингу міст України, яке проводить журнал «Фокус» 3899 користувачів віддали перевагу Львову. Відтак кожен третій із 12 тисяч проголосував за Львів.

За словами, редактора журналу «Фокус» Тамари Бабакової, яка приїхала до Львова на відкриття скульптури, одна із визначальних рис Львова, яка вплинула на перемогу – його святковість.

«Львів – це місто з найбільшою кількістю фестивалів, виставок, мистецьких заходів», – зазначила Бабакова.

«Львів на сьогоднішній день, без сумніву, є одним із найуспішніших міст України. Про це свідчить й те, що Львів регулярно займає високі позиції в щорічних рейтингах міст «Фокусу», – додала вона.

На відкритті скульптури був присутнім і міський голова Андрій Садовий.

«Я обожнюю сучасне мистецтво. Не можна жити лише минулим, треба жити теперішнім. Сучасні митці мають певний талант передбачення майбутнього», – зазначив на відкритті «Переможця» Андрій Садовий.

Твір «Переможець» є прикладом монументального скульптурного твору, виконаного у техніці зварки з штучного зіржавленого металу.

За словами автора скульптури Василя Татарського, скульптуру він створював із деталей, що залишились від великих робіт. Шматок довгого дроту, схожий на довгий ніс Буратіно, додає образу казковості і доброти.

«Автор представляє ліричність, що контрастує з брутальними властивостями заліза. Здійняті руки до неба, символізують радість та емоційний порив», - відзначають автори заходу.

Фото Йосипа Марухняка