Відновлення роботи громадського транспорту та внутрішнього авіасполучення буде відбуватися одночасно. Про це в ефірі Українського радіо розповів головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, в МОЗ це питання розглядають комплексно.

"Внутрішні рейси будуть відкриті тоді, коли ми відкриємо громадський транспорт, зараз ми розглядаємо це питання комплексно. Коли ми говоримо про відновлення громадського транспорту, ми маємо на увазі все перевезення. В тому числі і міжобласні", – сказав Ляшко.

У той же час головний санлікар України зазначив, що відкриття транспортного повідомлення між областями буде відбуватися за правилами адаптивного карантину, якщо ситуація з поширенням коронавірусу в областях буде взята під контроль.

"Не можна говорити про відновлення сполучення між Хмельницьким та Чернівцями, Чернівці якщо не будуть відповідати критеріям, визначеним у постанові Кабміну про благополучну епідемічну ситуацію. Області зможуть відновити сполучення між собою тільки, якщо вони обидві потрапляють під ці критерії. Так само розглядається питання внутрішнього авіасполучення", – сказав він.

Ляшко також зазначив, що питання відкриття міжнародного авіасполучення з країнами Європи буде вирішуватися тоді, коли європейські країни відкриють свої кордони. Він нагадав, що міністри країн ЄС пересунули дату можливого відкриття туристичного сезону та відновлення авіасполучень на 15 червня.

Водночас, три міжнародні авіакомпанії Czech Airlines, Wizz Аir і Lufthansa заявили про рішення відновити рейси з України вже з кінця травня – початку червня.