Про це повідомляє прес-служба соціологічної групи «Рейтинг».

Водночас, 46,1% оцінюють як «напружену», а 49,4% – як «вибухонебезпечну».

49,7% українців у разі значного погіршення умов життя готові вийти на вулицю з протестом. У свою чергу, 28,5% – готові терпіти матеріальні та інші труднощі заради збереження порядку в країні. Ще 21,8% не визначились з своєю відповіддю на це запитання.

На думку більшості опитаних, громадянська активність населення (Майдан) може вплинути на ситуацію, що склалася зараз в Україні.

При цьому 41,3% вважають, що значною мірою і 29,8% - незначною мірою. Водночас, майже кожен п’ятий опитаний (18%) вважає, що громадянська активність населення зовсім не вплине на ситуацію в державі. Ще 11% - не визначилися.

Окрім того, 42% опитаних позитивно ставляться до того, що в Києві та в багатьох містах України після не підписання Договору про Асоціацію з ЄС люди вийшли на вулиці та організували мітинги. 35,6% опитаних мають негативне ставлення до цього, 15,4% – нейтрально. Ще 7% не визначились зі своєю відповіддю або їм байдуже до цього.

44,7% опитаних негативно ставляться до того, що в ході цих протестів блокуються/блокувались адміністративні споруди (Адміністрація Президента, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, КМДА та ін.). Позитивно ставляться 24,9% опитаних, нейтрально – 15,4%. Ще 11,8% не визначились зі своєю відповіддю або їм байдуже.

Дослідження проводилось з 7 по 17 грудня 2013 року. Аудиторія дослідження - населення України віком від 18 років і старші.

Вибіркова сукупність: квотна вибірка 3200 респондентів (по 1600 респондентів для кожного із соціологічних центрів) в усіх регіонах України.