З 150 тисяч громадян України, які проживають в Португалії, проголосувати на президентських виборах матимуть змогу не більше 3 тисяч чоловік, — повідомив сьогодні „Контекст-медіа” заступник голови Асоціації українців в Португалії „Собор” Володимир Лозинський.
За словами Володимира Лозинського, у Португалії відкрито лише 1 виборчу дільницю, а саме при Посольстві України в Португалії в Лісабоні. Таким чином, голосувати зможуть тільки ті громадяни України, які проживають у столиці Португалії, або „патріоти”, які захочуть та зможуть приїхати до Лісабона.
„Закордонна еміграція нічого не може зробити у такій ситуації, тому що все залежить від посольства. А посольство – структура влади, яка не зацікавлена в тому, щоб громадяни України голосували. Людям не дають можливість проголосувати, тому що за представника влади вони, само собою, голосувати не будуть”, — відзначив Володимир Лозинський.
Він наголосив на тому, що на сьогоднішній день у Португалії проживає 75 тисяч легалізованих громадян України. Якщо додати тих, хто працює там нелегально, кількість українських іммігрантів складатиме близько 150 тисяч чоловік.
Загалом поза межами України сьогодні проживає близько 7 млн. заробітчан.