Про це пише «Сегодня».

Пробне тестування

Зареєструватися на пробне ЗНО можна до 31 січня. Можна вибрати тільки два пробних теста: українську мову та літературу і ще один предмет з десяти на вибір – історія, іноземні мови, точні науки.

«Основна мета цих тестів –  не перевірка знань учасника, а знайомство з процедурою проведення ЗНО. Тому тестів всього два, а не більше», – пояснили в Українському центрі оцінювання якості освіти і додали, що тестування з української пройде 24 березня, а з інших дисциплін – 31 березня.

Щоб потрапити на перевірку, потрібно заповнити форму на сайті місцевого відділення Українського центру оцінювання якості освіти. На зазначену заявником електронну пошту прийдуть код, пароль від особистого кабінету і квитанція для оплати пробного ЗНО. Цього року ціна одного такого тесту буде залежати від регіону: найдешевше у Вінницькій та Харківській областях – 129 грн, дорожче – в Донецькій – 137 грн. У минулому році вартість для всіх регіонів становила 129 грн. Після оцінювання абітурієнтам видадуть відповіді на завдання і схеми підрахунку балів.

Сім заяв замість дев'яти

У свою чергу реєстрація на повноцінне ЗНО розпочнеться вже 6 лютого, а закінчиться 19 березня. 30 квітня учасники отримають запрошення на особистій сторінці на сайті ЗНО. Основна сесія тестів стартує 22 травня і триватиме до 13 червня. Першим тестом буде математика – 22 травня. Наступним (24 травня) – українська мова та література. 29 травня відбудеться оцінювання з іспанської, німецької та французької мов. 1 червня – тести з англійської, 4-го – біологія, 6-го – історія України, 8-го – географія, 11-го – фізика, 13-го – хімія. Як і минулого року, подача заявок на вступ до вишу буде тільки в електронній формі. Реєстрація на ez.osvitavsim.org.ua пройде з 2 до 25 липня, реєстрація заявок – з 12 по 26 липня. Абітурієнти зможуть подати тільки 7 заяв (замість 9 в минулому році) на 4 спеціальності.

Бюджетні місця тільки для найкращих

Крім ЗНО з української мови та літератури фіксованим тестом стане ще один предмет у залежності від спеціальності. Також в цьому році дозволять вступати за сертифікатами ЗНО за два минулих роки. Однак тест з іноземної все ж повинен бути свіжим, оскільки в цьому році його дещо оновлять – розділять на завдання академічного та профільного рівнів складності і додадуть аудіювання. Крім того, в списку предметів ЗНО більше не буде російської мови, а тести з української мови доведеться здавати і випускникам профтехучилищ та коледжів.

У 2018-му МОН збирається перевести більшість педагогічних спеціальностей на широкий конкурс – віддати бюджетне місце не конкретному вузу, а абітурієнту з кращими балами.

«Це допоможе справедливо розподілити місця держзамовлення», – вважає глава департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

У майбутньому скласти ЗНО зможуть і учні з порушенням зору. Уже під час додаткової сесії УЦОЯО проведе три апробаційних тестування з бланками, надрукованими шрифтом Брайля – з української, математики та історії України.

У медики – тільки найрозумніших

У 2018-му трохи ускладнять життя абітурієнтам, які мріють про кар'єру лікарів – для трьох медичних спеціальностей, на відміну від інших, затвердять мінімальний бал для вступу. З цього року, щоб вчитися на спеціальності «Медицина», «Стоматологія» та «Педіатрія», випускникам потрібно буде набрати не менше 150 балів з профільного предмету (біологія, хімія або математика) і однієї дисципліни на вибір. Менший бал дозволять, але тільки з української мови та літератури. Нові умови вступу для медиків ініціювало МОЗ для підвищення якості роботи майбутніх лікарів і відсіювання не дуже старанних абітурієнтів.

Як писав «Вголос», вчора в Україні стартувала реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні для всіх бажаючих.

 

«Вголос»