Про це повідомив начальник Мостиського прикордонного загону, підполковник Олександр Крук під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу

Підполковник зазначив, що із 5 тис. осіб, які перетинають за добу кордон у «Шегинях», лише 500 відвідують Україну у туристичних чи бізнес-справах, а решту є учасником малого прикордонного руху. 

Начальник Мостиського прикордонного загону розповів, що учасники малого прикордонного руху перетинають кордон по кілька разів на день. Крім того, часто вони перевозять через «зелений коридор» речі та товари, які потребують декларування. 

Олександр Крук додав, що черги у пунктах пропуску утворюються не лише через суб’єктивні, але й об’єктивні чинники. 

«До прикладу, пункт пропуску «Шегині» збудували ще в радянські часи, в 57-му році. Остання його реконструкція була у 1980 році, коли  проходила Олімпіада. Безумовно, пасажиропотік, який був 20 років тому,  і сьогоднішня кількість людей, які перетинають кордон, сильно відрізняються. Відповідно пункт пропуску потребує реконструкції, заміни окремих деталей», – пояснив Олександр Крук. 

Він додав, що для того, аби уникнути черг на митниці під час Євро-2012 українські та польські прикордонники готові пропускати через «зелений коридор» 70-80 машин за годину. Крім того, у  пунктах пропуску створили «євро коридори», по яких будуть переміщатися вболівальники  без товарів та вантажів.