Сир – не тільки смачний, але і дуже корисний продукт. Бажання відмовитися від нього при дотриманні будь-якої дієти – не найкраще рішення, особливо, якщо мова йде про цю п’ятірку.

Про це пише ukrhealth.net.

Козячий сир

Козячий сир містить менше лактози, що робить його хорошим варіантом для людей з її непереносимістю. Козячий сир є хорошим джерелом вітаміну А, який зміцнює імунну систему і має антиоксидантні властивості.

Моцарела

Це відмінний варіант, так як в ньому міститься менше натрію, ніж в інших видах сиру. Він також містить 15 відсотків рекомендованої денної норми кальцію на порцію.

Рікота

Хоча Рікота зазвичай виробляється із залишків інших сирів, насправді вона корисніше “першоджерел”. Цей перероблений сир має високий вміст сироваткового білка, який сприяє зростанню і зміцненню м’язів. Це також хороше джерело амінокислот, наприклад, лейцину, який покращує відновлення м’язів і кісток. Рікота також пропонує достатньо кальцію і має низький вміст натрію.

Пармезан

Чим старше пармезан, тим краще він стає. Вміст лактози при цьому скорочується. Пармезан багатий білком, кальцієм і фосфором, що робить його відмінним вибором для спортсменів і людей, які ведуть активний спосіб життя.

Чедер

Як і пармезан, чеддер стає краще з витримкою. Він також є хорошим джерелом вітаміну К2, який допомагає запобігти накопиченню кальцію в артеріях, що оточують серце.