Таку думку висловив проректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Мирослав Маринович зазначив, що чиновники, які пишуть подібні листи, – абсолютно не готові до того, щоб братися за такі справи.

«В мене викликало усмішку це юридичне прагнення загнати Церкву у такі самі вулички, як ми часом ходимо тут, у Львові: кривенькі, глухенькі, із яких часом не вийдеш. Вони хочуть, щоб ми просили: в одному місці дозволять молитися, в іншому – ні, а поза храмом взагалі треба мати спеціальний дозвіл. Тобто тримати Церкву на довгому гачку із дозволами – улюблена справа усіх державних юристів та хабарників. Однак із Церквою таке взагалі не вийде», – сказав проректор УКУ.

Він вважає, що ідея про написання цього листа, ймовірно, виникла раніше, адже «запах провокації, що готується, можна було відчути раніше».

«Візьмімо, до прикладу, постійне прокручування в інтернеті нефортунного виступу отця Конрада, який відбувся кілька років тому. Там священик закликає до рішучих дій. Чому запис з’явився лише тепер? Я маю таку інформацію, що цей запис прокрутили Януковичу у Межигір’ї «добрі» люди, припускаю, ті самі з СБУ, що давала вказівку Мінкультури написати листа, мовляв, дивіться, що робиться. Однак вони нічого не сказали про те, що запис кількох річної давності. Тобто ця провокація готувалася раніше і має кілька етапів», – сказав Мирослав Маринович.

Він додав, що дуже важливим є те, що Церква не заховала листа від суспільства, вирішивши, що в цій ситуації краще мовчати, а розповіла про погрози людям і прокоментувала ситуацію.

«Церква оприлюднила листа і тепер він діє сам за себе. Коли цей лист «переможно крокує» по всьому світу, коли його читають у цивілізованих країнах світу, це викликає сміх. І це чудово, бо наші керівники держави переконуються в тому, що той стиль, який вони запроваджують в управлінні країною, є давноминулим часом, це вже сором. На сміх курям у Європі, щоб пропонувати такі методи врегулювання суспільних і релігійних процесів.  Тобто тепер лист працює сам за себе», – наголосив проректор УКУ.

Також він зазначив, що лист виник тому, що зараз влада намагається залякати усі категорії суспільства, в тому числі й Церкву.

Як писав Вголос, через проведення Богослужінь на Євромайдані Міністерство культури погрожує Українській греко-католицькій церкві забороною діяльності в судовому порядку.