Про це у коментарі Вголосу повідомив голова фракції ВО «Свобода» у Львівські міській раді Маркіян Лопачак.

Депутат запевняє, міська рада діяла згідно з законодавством, коли скасувала рішення виконкому про запровадження у місті двоставкового тарифу та повернення до одноставкового.

«Звичайно, що сесія міської ради визначає форму оплати: одноставковий чи двоставковий тариф. А сам тариф затверджує Нацкомісія, тобто формує вартість гігакалорії», – наголосив Лопачак.

Відтак, за його словами, лист від Нацкомісії на ім’я мера Львова, нібито ухвала про скасування двоставкового тарифу Львівською міською радою прийнята з порушенням законодавства, є черговою маніпуляцією Андрія Садового.

«З огляду на те, що міський голова судиться з громадою по двоставковому тарифу, я підозрюю, що будь-які такі листи – це звичайна маніпуляція міського голови. Я в таке не вірю. Навіть наші найгуманніші суди не скасовували ухвалу, не визнавали дії незаконними, а призупинили дію ухвали, бо скасовувати її немає юридичної підстави», – зазначив Лопачак.

              Садовий економить кошти уряду Азарова – "Свобода"

Як повідомила сьогодні прес-служба мерії, у відповідь на звернення міського голови Андрій Садового Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг відповіла, що  органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на комунальні послуги, зокрема, і на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, на основі тарифів на теплову енергію, встановлених Комісією. Тому, як відзначається у релізі, прийняття Львівською міською радою ухвали про скасування двоставкового тарифу - це перевищення міською радою повноважень, порушення вимог діючого тарифу сфері комунальних послуг законодавства та може бути предметом розгляду у суді.

Нагадаємо, 9 вересня Галицький районний суд за позовом ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» зупинив дію ухвали про скасування двоставкового тарифу.

Депутати Львівської міськради від ВО «Свобода» заявили, що подадуть апеляцію на це рішення, а також звернуться у Вищу раду юстиції з проханням оцінити дії судді, який відновив двоставковий тариф у Львові.

Раніше, 18 липня, під час сесії депутати подолали вето міського голови і скасували двоставковий тариф на опалення.