У Литві з офіційним візитом перебуває очільник Генерального штабу Війська Польського генерал Раймунд Анджейчак. З литовським міністром оборони він розмовляв про військове та промислове співробітництво обох країн.

Було порушено також питання приєднання Литви до системи протиповітряної оборони Patriot, пише Польське радіо.

Начальник Генерального штабу Війська Польського генерал Раймунд Анджейчак зазначив, що хоче, аби всі литовці були впевнені, що у випадку загрози ціле НАТО та польські збройні сили будуть готовими до дій.

«Ми дуже хочемо розвивати систему взаєморозуміння, процедур, ми повинні побачити, яким є розуміння операційного середовища, бо воно інакше у Польщі та інакше у країнах Балтії», – сказав він.

Голова Генерального штабу Війська Польського зустрівся з міністром оборони Литви Раймундасом Кароблісом та представниками командування Збройних сил Литви. За його словами, під час перемовин було порушено питання поліпшення співробітництва між військами обох держав.

Водночас за словами агентства BNS, військові обговорили також систему протиповітряної оборони Patriot і використання її для захисту литовського повітряного простору.

«Польща пропонує багато систем, якими Литва може зацікавитися. Ми розмовляли про гелікоптери, що виробляють у нас, а також про навчальний обмін та протитанкові ракети. Є багато таких елементів, які можуть використати Збройні сили Литви», – сказав Раймунд Анджейчак.

Завтра Начальник Генерального штабу Війська Польського, серед іншого, поїде на авіабазу в місті Шяуляй, аби зустрітися з польськими пілотами, котрі беруть участь у місії патрулювання повітряного простору країн Балтії Baltic Air Policing.