«Ми надавали гуманітарну допомогу, приймали на лікування поранених українських солдатів. Ми виконали свою обіцянку й у відповідь на прохання надали деякі елементи озброєння… це була безоплатна допомога дружній нам країні», – сказав він журналістам у Брюсселі, повідомляє «Радіо Свобода».

На уточнювальне запитання про різновиди, типи і кількість одиниць цього озброєння Олекас сказав: «Відповіді на ці запитання знають українські військові».

«Ми переконані, що Україна воює за свою незалежність та європейські, демократичні цінності, і ми маємо допомагати в тому обсязі, в якому можемо», – додав він.

В Україні про те, що Литва передала Збройним силам України елементи озброєння на прохання української сторони, повідомляв Інформаційно-аналітичний центр Ради національної безпеки і оборони України ще місяць тому, так само без уточнень.

Слова литовського міністра пролунали на зустрічі голів оборонних відомств країн-членів НАТО. При цьому решта міністрів, які говорили на тему можливості постачати Україні озброєння, висловилися проти, заявляючи, що це тільки загострить збройний конфлікт у частині сходу України і що необхідне тільки дипломатичне його вирішення, а воєнного не може бути. З такими заявами виступили, зокрема, міністри оборони Нідерландів, Німеччини, а також Італії; британський міністр говорив тільки про можливу допомогу Україні нелетальним обладнанням, а міністр оборони США уник прямої відповіді і лише теж повторив слова про неможливість воєнного вирішення, інформує агентство «Ройтерз».