Про це заявив у штаб-квартирі НАТО міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, – передає Укрінформ.

«Відносно летальної зброї, ми вже надали її кілька років тому. І наша позиція залишається незмінною: ми готові надавати її в майбутньому, але, звичайно, виходячи з наших можливостей», – заявив міністр оборони Литви.

Він нагадав, що Литва надає усю можливу допомогу Україні.

«По-перше, нашим пріоритетом є тренування українських військовослужбовців та сприяння у проведенні оборонної реформи. Ми входимо до дорадчої групи з питань реформування сектору оборони», – зазначив він.

Каробліс також підкреслив, що Литва приймає на лікування й поранених українських військових.

Зазначимо, що у 2016 році Литва поставила Україні 60 кулеметів КПВТ (великокаліберний кулемет Владімірова танковий, калібр 14,5 мм, встановлюється на БТР) та 86 кулеметів ДШК (великокаліберний кулемет Дехтярьова-Шпагіна, калібр 12,7 мм, використовується на станку та встановлюється на техніку).

Ці кулемети перебувають на озброєнні Збройних сил України та активно використовуються у протистоянні російській агресії.

Окрім цього литовська сторона поставила Україні 150 тонн боєприпасів, які зберігалися на території країни ще з радянських часів.

Як писав «Вголос», сьогодні низка депутатів литовського Сейму також звернулася до угорських колег, щоб підтримати ухвалений Україною освітній закон.

 

«Вголос»