Реміґіюс Мотузас почав отримувати погрози після вироку голові Міноборони СРСР Дмітрію Язову.

Литва відкликала для консультацій свого посла в Росії Реміґіюса Мотузаса.

Як пояснили в Міністерстві закордонних справ Литви, це пов’язано, серед іншого, з погрозами, які отримали співробітники посольства і посол після оголошення судом у Вільнюсі вироку голові Міноборони СРСР Дмітрію Язову.

А також зі статусом спеціального свідка, який Мотузас має в кримінальній справі проти колишнього посла Рімантаса Шидлаускаса, повідомляє Польське радіо.

Зокрема посольство Литви у Москві отримало електронний лист, підписаний ветеранами російських спеціальних служб, із погрозами та вимогою до працівників литовського дипломатичного відомства протягом місяця покинути Росію.

Голова Міноборони СРСР Дмітрій Язов наприкінці березня судом у Вільнюсі був визнаний винним у військових злочинах і злочинах проти людяності у справі про спробу захоплення телецентру в Вільнюсі і заочно засуджений до 10 років позбавлення волі. Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу про неправосудний вирок щодо литовських суддів.

Колишній посол Литви в РФ Рімантас Шидлаускас на початку квітня був затриманий за підозрою в торгівлі впливами. Правоохоронні органи вважають, що він обіцяв за хабар посприяти у видачі шенгенської візи двом громадянам Росії.

Як відомо, голова Генштабу Війська Польського запевнив Литву, що у випадку загрози Польща готова захищати її безпеку.