Голова Верховної Ради, лідер Народної партії Володимир Литвин вважає, що складно прогнозувати сьогодні, якою буде конфігурація нового парламенту після виборів 2006 року.

У вечірньому ефірі донецької ТРК «Україна» у п’ятницю спікер сказав, що «динаміка змін настроїв громадян так швидко відбувається, що сьогодні остаточно говорити, хто отримає позитивний результат на парламентських виборах, передчасно».

Литвин підкреслив, що через використання політтехнологій у ході майбутньої виборчої кампанії люди можуть просто не прийти на виборчі дільниці, внаслідок чого «може програти Україна».

«По лінії парламенту ми працюватимемо у тому напрямі, щоб створити жорсткий парламентський контроль. Я думаю, що президент матиме чітку позицію відносно участі представників влади у виборах», - відзначив він.

Відповідаючи на питання про опозицію, В.Литвин сказав, що на сьогодні важко говорити, які політичні сили можуть реально претендувати на це звання.

«Системну опозицію сьогодні представляє тільки Комуністична партія. Решта політичних сил, які боязко заявляють про свою опозиційність, вони говорять це так, щоб залишити шанс домовитися сьогодні з політиками, політичними силами, які перебувають при владі, тому що за природою своєї вони не можуть бути в опозиції», передає «Інтерфакс».

За його словами, опозиційність - це коли до офіційної лінії є «альтернативні пропозиції». «Поки ми не бачимо чіткої політичної лінії нової влади і, відповідно, не бачимо альтернативної позиції тих, хто себе ідентифікує з опозицією», - сказав Литвин.

ForUm