Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що сформувати парламентську більшість до виборів 2006 року демократичним способом можна лише за умови формування нового уряду. Про це він сказав у Дніпродзержинську на зустрічі з керівниками місцевих осередків Народної партії Дніпропетровської області, передає

В.Литвин підкреслив, що є кілька способів створення більшості. Перший є адміністративним, коли серед іншого, правоохоронним органам доручають примусити депутатів написати заяви про вступ до більшості. Демократичний спосіб, це - “сісти, домовитись і створити дійсно коаліційний уряд”. Водночас він зауважив, що на це ніхто не піде і це не реально.

Також малоймовірним спікер вважає і варіант скликання позачергової сесії, на якій би були схвалені зміни до Конституції щодо місцевого самоврядування, що дозволить набути чинності всім конституційним змінам з 1-го вересня. (Зміни до Конституції, ухвалені парламентом 8 грудня, передбачають, що вони набувають чинності з 1-го вересня, якщо до цього часу буде ухвалено законопроект 3207-1. В інакшому випадку вони набувають чинності з 1-го січня 2006 року). Це б, на його думку, дало можливість вже у вересні сформувати систему влади на основі нової Конституції. “Якщо такий варіант не підходить, то тим, хто це пропонує , хай беруть і створюють (парламентську більшість)”,- сказав В.Литвин. При цьому він підкреслив, що це буде штучним процесом, який можна забезпечити лише на певний час. Він вважає, що природньо більшість можна буде створити лише за результатами парламентських виборів.

В.Литвин переконаний, що розмови про парламентську більшість, коли нормально працює парламент-ухвалюються всі необхідні закони, є нормальна взаємодія уряду та парламенту, є недоцільними. “Це спроби створити гурток хорового співу в оперному театрі, якщо треба-давайте створимо”, - сказав спікер.

ІА "Гаряча лінія"