Голова Верховної Ради Володимир Литвин допускає, що після виборів в березні 2006 року можливий період некерованості, а також фінансовій дестабілізації в країні. Про це Литвин сказав, виступаючи на міській конференції Народної партії, передають «Українські Новини».

«Не виключена можливість така, що після виборів 2006 року на певному етапі виникне період такої некерованості країною», - сказав Литвин.

Він також наголосив, що якщо обласні і районні ради будуть вибрані за партійними списками, то виникне явище, яке він назвав «регіональним егоїзмом».

«І навіть якщо ми не зможемо прийняти зміни в Конституцію, реалізувати проект закону 3207-1, вибори, скажімо, за партійними списками в обласні або районні ради можуть призвести до того, що районна рада не сприйме у себе намісника в особі районної або державної адміністрації...Але тут є велика і головна небезпека, щоб у нас не виникло явище регіонального сепаратизму. Тоді покажеться те, що називали «сепаратизмом», ягідками», - сказав Литвин.

Він також зазначив, що з таким явищем як регіоналізація буде неможливо боротися ні Генеральній прокуратурі, ні судовим органам.

Литвин також вважає, що в 2006 році можлива фінансова дестабілізація.

«Є небезпека, що 2006 рік буде роком фінансової дестабілізації в Україні», - сказав Литвин.

Він розкритикував проект державного бюджету на 2006 рік і закладені в нім фінансові показники на рік.

Зокрема, він вважає, що нормальним показником зростання цін на енергоносії був би 20%.

Він також вважає, що реальним показником зростання ВВП в 2006 році міг би бути 3-4%, а не 7%, а інфляція 11-11,5%, а не 8,7%.

Крім того, Литвин заявив про небезпеку зниження зовнішнього товарообігу України і витіснення українських продуктів і товарів широкого споживання імпортними.

Як повідомлялося, вибори відбудуться 26 березня 2006 року.

proUA