Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє про необхідність „вийти на громадський договір”, який дозволить „людям жити спокійно”, не побоюючись переслідувань з боку нової влади. ”Сьогодні тотальна державна машина працює з тими людьми, політичними силами, фракціями, які програли на виборах. Це - факт, і це треба визнати”, - заявив Литвин. Спікер вважає, що по відношенню до попереднього періоду в історії України, коли „працювали за тодішньою опозицією і коли говорили (представники опозиції), що це - політичні переслідування, сьогодні все відбувається з точністю, до навпаки”.

”Це дає підстави говорити, що у нас тісно перемішана економіка й політика. Тому я закликаю провести серйозну розмову в Україні, вийти на громадський договір, писаний, неписаний, перестати дивувати світ, і щоб у людей зникло відчуття страху. У людей - страх і невпевненість, тому що дії переможців не завжди вивірені, вони загороджують провину переможених і привертають до них людей, тому що виглядають скривдженими. Треба людям дати можливість жити”, - сказав він.

Говорячи про необхідність ухвалення закону про опозицію, глава законодавчої влади порівняв його з „законом про створення гуртка хорового співу в оперному театрі”. „Потрібно просто чітко виписати в законі „Про політичні партії” права опозиції. Друге - в регламенті парламенту чітко виписати права опозиції й чітко їх зафіксувати”, - відзначив спікер.

Литвин також вважає, що борються з корупцією ті, „хто встиг раніше вкрасти, хто знає всі схеми, як потрібно красти”. „Прийшовши до влади, потрібно забрати у тих, хто вкрав після них, знаючи, за якими схемами вони крали... Не можна сьогодні дивувати світ, а привчитися жити згідно із законом і самим демонструвати, як потрібно жити згідно із законом і поважати Конституцію, тому що її топчуть, а потім на ній присягаються”, - підкреслив спікер.

Литвин також назвав існуючу в Україні опозицію „латентної”. „Часто перетікання в опозицію йде в залежності - призначили на посаду або відібрали. Класичною опозицією в парламенті є Комуністична партія. Все інше - це, переважно, скривджені. Ті, хто відносить себе до опозиції, за винятком комуністів, - деморалізовані”, - сказав він.
Інтерфакс.