2 грудня блаженніший Любомир кардинал Гузар відбув з візитом до Рима, — повідомив прес-секретаріат глави УГКЦ.
Заплановані зустрічі Любомира Гусара з святішим отцем Іваном Павлом ІІ, папою Римським, та секретарем Ватикану кардиналом Анжело Содано. Зустріч із папою Іваном Павлом ІІ запланована на 7 грудня.
3 грудня, під час свого перебування в Італії, Блаженніший Любомир провів прес-конференцію для всіх головних інформаційних агенцій, які працюють в італійській столиці. Як повідомляють із прес-секретаріату прокуратора УГКЦ при Римському апостольському престолі, у роботі прес-конференції також взяв участь преосвященний Владика Гліб Лончина, апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії, Іспанії і Ірландії, прокуратор верховного архиєпископа в Римі.
Темою, яка цікавила журналістів, була сучасна ситуація в Україні та надії і труднощі у найближчому майбутньому. Спочатку перед присутніми виступив Владика Гліб, який коротко поділився своїми враженнями від перебування протягом чотирьох днів на майдані Незалежності у Києві.
Любомир Гузар наголосив, що політична криза в Україні після виборів є плодом двох різних політичних систем світу, які перетнулися, а також наслідком егоїстичних прагнень деяких представників уряду за будь-яку ціну зберегти владу. „Та все ж таки, - сказав блаженніший Любомир, — в основі тої кризи залишається неморальний режим, який забрав в українського народу його право і гідність”.