Про це заявив керівник Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук під час зустрічі із представниками силових структур області сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

«Цього року у засобах масової інформації знову з'являються повідомлення про можливі провокації під приводом святкувань 9 травня в українських містах, зокрема й у Львові.

Наголошуємо, що подібні акції – це очевидні проросійські провокації, які мають на меті порушити громадський порядок та безпеку у місті. Більш того, будь-яке прославлення дій злочинних тоталітарних режимів офіційно заборонене чинним Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». 8-9-го травня уся світова спільнота вшановує пам'ять жертв воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних тоталітарними режимами у роки Другої світової війни. Цей день трагічний для України і усього світу.

Пам’ятаємо, як у 2011 році цього дня відбулися масові сутички та побиття львів'ян з боку правоохоронців, які стали наслідком масштабних провокацій проросійських груп. У подальшому завдяки зусиллям мешканців Львова такі провокації вдавалось попередити.

Закликаємо управління Служби безпеки України у Львівській області, Головне управління Національної поліції у Львівській області, Львівського міського голову невідкладно вжити заходів для запобігання провокативних акцій на території міста під час 9 травня 2016 року. У протилежному випадку, бездіяльність щодо попередження таких провокацій створить реальну загрозу безпеці та спокою усіх львів'ян.

Залишаємо за собою право стежити за дотриманням вимог Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» під час 9 травня 2016 року у Львові та реагувати у межах чинного законодавства», – сказав «свободівець».

Як писав «Вголос», 9 травня у Львові ветерани організовують масові заходи.