Про це повідомляє «Bloomberg» з посиланням на 488-сторінковий документ, який іспанські слідчі Хуан Каррау й Хосе Грінда направили 29 травня в Центральний суд за підсумками десятирічного розслідування, пише gazeta.ua.

У заяві йдеться, що учасники «петербурзького Тамбовського угруповання» осіли в Іспанії 1996 року, коли Путін був заступником мера Санкт-Петербурга, для відмивання доходів.

Каррау й Грінда зв'язують злочинців з окремими російськими силовиками і політиками. В матеріалах справи – тисячі записів переговорів, документи про банківські перекази та операції з нерухомістю.

Від суду слідчі просять схвалення на початок судового процесу.

Як повідомляє «Bloomberg», вони мають намір звинуватити у відмиванні, шахрайстві та інших злочинах 27 осіб. Агентство відзначає, що в Іспанії не можна судити обвинувачених заочно.

Слідчі домагаються конфіскації будинку заступника голови думського комітету з фінансового ринку Владислава Рєзніка на Майорці.

За версією слідства, через Рєзніка лідер організованого злочинного угруповання Геннадій Петров домагався призначення своїх людей на важливі посади в Росії в обмін на активи в Іспанії.

Рєзник заявив агентству, що закон не порушував і поїде в Іспанію, щоб очистити своє ім'я в суді, а його стосунки з Геннадієм Петровим були «виключно соціальними».

Путіна згадано в матеріалах слідства тричі.

Його прес-секретар Дмитро Пєсков назвав висновки іспанських слідчих «абсолютною нісенітницею».

«Це за межами розумного», – цитує його «Bloomberg».