Заступник голови Львівської облради, голова фракції БЮТ, а зараз і в.о. голови облради Людмила Козак про підготовку до чергової сесії Львівської облради.

Людмило Володимирівно, чи вже сформовано остаточний порядок денний чергової сесії облради, яка розпочне свою роботу 9 квітня?

Згідно регламенту, пропозиції до порядку денного пленарного засідання сесії подаються не пізніше як за 10 днів до початку сесії: проект рішення і пакет супроводжуючих документів.

На засіданні президії ми прийняли рішення про проведення сесії 9 квітня. Отож всі пропозиції, які надійшли до секретаріату облради до 30 березня, включені до порядку денного чергової сесії. Всього питань є 59.

Серед центральних питань я би виокремила звіт першого заступника голови Львівської ОДА Валерія П’ятака про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини за 2008 рік, його доповідь «Про програму стабілізації соціально-економічного розвитку Львівської області на 2009 рік», а також програми розвитку села, які виносяться затвердження депутатів після звіту головного управління аграрно-промислового розвитку та профільної комісії.

В порядок денний сесії увійшов також значний блок приватизаційних питань, підготовлених на розгляд сесії комісією комунального майна. Серед інших нових пропозицій, які не були озвучені на президії, є питання «Про дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі на території Львівської області».

Чи буде розглядатися на сесії звіт тимчасової контрольної комісії по питанню порушення головою облради Мирославом Сеником регламенту?

Звіт комісії включений у порядок денний. Це 48 питання, а 49 питання – звіт голови облради. Також депутати розглянуть питання «Про внесення змін до рішення облради про утворення президії облради». По ньому доповідатиме голова регламентної комісії.

Крім того, голова цієї комісії доповідає питання «Про внесення змін про утворення Львівської обласної ТВК». Що стосується питань обрання заступників голови облради, то вони залишаються включеними до порядку денного наразі без змін.

Значний резонанс вже викликав проект рішення облради щодо гуманітарної і правової оцінки комуністичного режиму в Україні як злочинного. Чи це питання залишається в порядку денному сесії?

Обов’язково, Адже проект рішення є, він поданий на розгляд спеціальною депутатською комісією і пройшов громадські слухання. Мені не відомо яку позицію по цьому питанню займуть фракції, навіть фракція БЮТ, яку я очолюю, бо ми ще не обговорювали це питання. Тому можу висловити тільки свою власну думку з приводу підготовлених проектів рішення та звернення. Вони потребують доопрацювання, як по змісту, так і по стилю.

Щодо останнього, то, наприклад, недоречно, на мою думку, вживати вираз «антиукраїнська ксенофобія». А що до змісту, то хотілось би щоб він був максимально виважений як в моральному, так і правовому аспектах. Адже проблема перепоховань – це дуже делікатна справа. Тут не можна рубати з плеча, і говорити про перепоховання, не запитавши згоди рідних, навіть нехай це громадяни держави, яка вже не існує.

Мені не подобаються тоталітарні символи, вважаю, що їх не повинно бути, але я проти того, щоб на меморіалах, де поховані колишні громадяни Радянського Союзу, на кожній могилі «виколупували» зірочки.

Хто буде вести пленарне засідання, адже голова облради Мирослав Сеник вже тривалий час на лікарняному?

Мирослав Петрович особисто в розмові зі мною казав, що він на лікарняному до початку квітня, проходить курс лікування, і має намір після цього вийти на роботу і вести сесію.