Президент Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній пояснив, чому українці схильні голосувати за політиків, які вже були при владі.

Про це він розповів у коментарі «Вголосу».

«Це об’єктивний процес, який притаманний багатьом країнам і багато де він вивчався. Причина такого голосування полягає у тому, що люди банально бояться невідомого. Це доволі дитячі страхи, але вони об’єктивні, адже все, що є невідомим, не обов’язково буде кращим, ніж те, що є наразі. Тому при певному рівні пристосування до якихось проблем, значну частину людей непокоїть ризик. На цьому, до речі, можна будувати кар’єру і багато хто так і робить за рахунок того, що ці страхи можна підтримувати і «підливати олії у вогонь». Це, як правило, ознака центристських проектів, але не обов’язково. Навіть диктаторські режими можуть набувати підтримки, апелюючи до страху перед революціями, переворотами чи чимось подібним», - сказав Олесь Доній.

«Тому тут не можна стверджувати, що в Україні в цьому плані є якась виняткова ситуація. Це доволі досліджена і поширена манера поведінки значної частини виборців», - додав експерт.

Читайте більш детальну інформацію у статті: «Аби гірше не було»: чому українці голосують за «старих» політиків?