Політолог Сергій Гайдай пояснив, чому, на його думку, українці схильні голосувати за «старих» політиків.

Про це він розповів у коментарі для ІВ «Вголос».

«Таке явище має як мінімум дві причини, проте у нас не все так однозначно. В Україні є політики, за яких наші громадяни вже ніколи не віддадуть свій голос і їх стає все більше. Також, у нас є й українці, які голосують, скажімо, емоційно. Наприклад, коли люди хочуть проголосувати не «за» якогось політика, а проти нього. У таких випадках народ голосує за конкурента певного політика, не зважаючи на те, хто виступає цим конкурентом. Крім того, є ще люди, які довіряють політикам протягом років», - розказав Сергій Гайдай.

«Головним дефіцитом політичної діяльності є результат, який реально може відчути виборець і який дійсно може змінити його життя на краще. Що стосується мерів, то люди проголосували за тих людей, які могли такий результат продемонструвати. Це не залежить від ідеології цих політиків, їхньої біографії чи природи. Наприклад, чому голосували за Ющенка у 2002-2004 роках? Та тому, що у нього був результат. Його прем’єрство конкретно пов’язували із підвищенням рівня життя українців. Крім того, він був автором гривні, яка реально вплинула на життя кожного українця. Це була перша українська незалежна і стабільна валюта», - додав політолог.

«Тобто, якщо знаходиться такий результат, то за нього й голосують. Тому тут картинка неоднозначна: у 2-му турі президентських виборів 2019-го 73% виборців проголосували за Зеленського, а зараз я переконаний, що цей відсоток суттєво знизився, бо результат, який він показав за ці півтора роки, не влаштовує людей. Тому тут немає ніякого збою логіки. Просто люди, політики та обставини різні та результати чи їх відсутність теж дуже різні», - підсумував він.

Читайте більш детальну інформацію у статті: «Аби гірше не було»: чому українці голосують за «старих» політиків?