Директор Недержавного аналітичного центру Української студії стратегічних досліджень Юрій Сиротюк розповів, чому українці не ходять на вибори.

Про це він заявив у коментарі для ІА «Вголос».

«По-перше, слід зазначити, що явка виборців в Україні є набагато вищою, ніж у розвинених країнах Європи. Тобто, не можна казати, що наша ситуація є екстремальною в цьому плані. По-друге, право обирати і бути обраним – це ключове право кожного громадянина і в Україні, і у світі. І той факт, що його ігнорують, означає лише одне – кризу електоральної демократії. Люди банально не вірять, що такий спосіб народовладдя, через делегування свого права керівництва країною, дозволяє ефективно впливати на рівень урядування. У зв’язку із цим явка на виборах і є заниженою», - пояснив Юрій Сиротюк.

«З іншого боку, у нас є чимала частина народу, який звик жити в етатистському суспільстві, тобто в «совєцькому» рабстві, де за них все вирішували. Такі люди просто не готові брати відповідальність на себе ні шляхом участі у виборах, ні шляхом несення відповідальності за результати виборів. Бо у нас навіть ті, що голосують, неготові нести відповідальність за свій вибір», - додав експерт.

«А ще минулі вибори були такою собі дихотомією «старі та нові». Тобто, виборців переконали, що будь-які «нові» будуть кращі, ніж «старі». Люди надали безпрецедентну підтримку Зеленському, як у свій час і Порошенку, і сьогодні люди шоковані своїм вибором вже вдруге поспіль. Тому тепер люди бояться будь-якого вибору», - підсумував він.

Читайте більше інформації у статті "Чому мільйони українців не ходять на вибори?"