Інформаційне агентство «Вголос» - https://vgolos.com.ua

Люди «сірої зони»: у Миколаєві презентували книгу про російську анексію Криму

Видання, яке побачило світ за підтримки Українського інституту національної пам’яті, охоплює період, коли російські силовики та спецслужби почали масові репресії проти кримчан.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Головна мета нашої книжки – показати мешканцям Миколаєва, що насправді відбувалося в Криму під час анексії. Тут зібрані історії, яких не показують навіть на українському телебаченні. Ми зібрали факти про переслідування людей, які були проти російської анексії Криму і які стали заручниками на окупованому півострові. Їх і сьогодні переслідують через політичні погляди», – зазначила Андрієвська.

За її словами, це перше видання, у якому свідчать жертви окупації та люди, котрі, не маючи владних повноважень, виступили проти російської армії. Для них «приєднання» півострова до Росії стало початком життя в «сірій зоні» – території, де не діють закони цивілізованого світу.

Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію». Серед авторів розповідей – в’язні Кремля Олег Сенцов, Олександр Кальченко та Володимир Балух.

Книжку безкоштовно передають у бібліотеки, громадським організаціям, а також українським воїнам на Донбасі. Також електронний варіант книги є у вільному доступі.

Ознайомитись із збіркою можна на сторінці Українського інституту національної пам’яті, де вона доступна у трьох форматах.