Кандидат психологічних наук Дмитро Попов розповів, скільки людям потрібно часу, аби увійти у звичний ритм життя після карантину.

Про це він сказав у коментарі «Вголосу».

«Я думаю, що після повного зняття карантинних обмежень, людям буде достатньо одного місяця, аби адаптуватись до звичного життя. Але це без урахування економічного фактору. Підприємці, які були вимушені закрити свій дрібний та середній бізнес, зараз у гіршому стані. Вони були вимушені припинити свою діяльність, не мали змоги платити за оренду приміщень, зарплати працівникам і таке інше. Плюс багато із них тільки почали свій бізнес. Тому певна частина нашого суспільства буде «відходити» від карантину і всього, що з ним пов’язано, протягом півроку. А всі решта, хто вийде на роботу, хто не втратив робочих місць за період карантину, повернуться у звичний ритм протягом місяця», - пояснив Дмитро Попов.

«Ще важливим є те, що деякі працедавці побачили перспективу саме у віддаленій роботі, якщо їхні працівники нормально виконують власні функції. У таких випадках бізнесмену не потрібно винаймати офіс, забезпечувати його необхідною технікою і таке інше. Я вважаю, що це дуже хороший підсумок карантину, бо дуже багато професій будуть працювати з дому, не знижуючи ефективність виробництва. Це дуже великий крок вперед у сучасній економіці. Тут карантин навіть призвів до позитиву», - додав психолог.

«Максимум, коли вже остаточно люди відновляться, то це восени, коли діти підуть в школу, а студенти на навчання у ВУЗи. Велике скупчення цієї енергії, яку немає куди виплеснути, теж впливає на психологічний стан дорослих. Тому остаточна адаптація до нормального темпу життя відбудеться з вересня», - підсумував він.

Більше читайте тут: Життя після карантину: як не «поїхати мізками»