Люди, які намагаються зареєструвати партію „Пора”, ніякого відношення до ГК „Пора” не мають, ― заявив сьогодні на прес-конференції у Львові активіст ГК „Пора” (чорна „Пора”) Андрій Шевців.
„До неї мають відношення люди, які не організовували масових акцій, які не були причетні до такого символу, а були причетні тільки до його використання”, ― сказав він.
Андрій Шевців переконаний, що їх не зареєструють, оскільки „вони здійснювали свою діяльність чорними методами. „Важко співпрацювати з людьми, які діють такими методами. Це той же „кучкізм”. Тому, що Кучма брехав, що він не вбивав Гонга де, тепер вони брешуть, що вони засновували „Пору”,― наголоси він.
На думку Андрія Шевціва, ініціаторами реєстрації партії стали люди з середовища „Нашої України”. „Якщо проаналізувати, люди, які ініціювали їхню підтримку. Були заяви Стецьківа, що він засновник „Пори”. Потім була заява пана Тарасюка, що він засновник „Пори”, ― додав він.
Громадська кампанія „Пора” (чорна ”Пора”) стартувала в ніч з 28 на 29 березня 2004 року. Активізувалась восени 2004 роки в ході президентської виборчої кампанії. Проводили регулярні мітинги пікети та інші акції, засуджуючи режим Кучми.
Паралельно з т. зв. чорною „Порою” паралельно існує також жовта „Пора”, представники якої намагаються зареєструвати партію „Пора” і піти з цим брендом на парламентські вибори.
Представники кожної з організацій стверджують, що саме їх „Пора” була створена раніше, а інша паразитує на їх назві.