Напевно ми б не звернули увагу на щойно народжений громадський рух «Самозахист» (убога фантазія!), якби не інформація про те, що його організатори подали заявку на проведення безстрокової акції протесту у Львові, починаючи з 18 квітня, за участю аж 20 тис. осіб. Передбачається щось таке, чого Львів не бачив з часів Помаранчевої революції.

Основний масовий захід акції призначений на вівторок, 22 квітня, коли у Львові відбудеться засідання Оргкомітету з проведення Євро-2012 за участю президента Віктора Ющенка.

Правда, маємо сумніви, що акція протесту відбудеться, адже львівські суди в своїй звичній манері старатимуться догодити Садовому та Ющенкові і заборонять проведення масових заходів у Львові саме у цей день. Хоча підготовка до акції йде серйозна, і за нашими даними, гроші на цю справу кинуті немалі: кольорові флаєри, листівки, рекламні ролики на радіо та телебаченні та ін..

Заявка на проведення масової акції, яка, згідно закону, подана її організаторам до органів місцевого самоврядування, містить інформацію також про її організаторів та керівників цього громадського руху. Відверто кажучи, ми були дещо здивовані тим, коли довідалися, що очолює цей громадський рух Роман Любицький. Відомо, що цей шановний добродій недавно посідав посаду головного редактора Інтернет-видання «Гал-інфо», яке контролюється і фінансується заступником голови Львівської ОДА та неформальним лідером «Нової Галичини» Тарасом Батенком. Офіційної інформації про звільнення Любицького з цієї посади ніде не було.

Ідеологія громадського руху «Самозахист» чітко вписується в принципи, задекларовані «Новою Галичиною»: голосні заяви про боротьбу з корупцією у органах місцевого самоврядування.

«Вголос», до речі, цілком солідарний з такими, наприклад, словами, прочитаними нами у листівці, «Самозахисту»: «Досить! Давати міській владі хабарі з потом зароблених грошей! Корупція поглинає твоє місто! Хочеш, щоб тебе продовжували обкрадати чиновники місцевого масштабу, - продовжуй мовчати! Вдар по руці хабарника, скинь зашморг з шиї, розправ плечі!».

Погано тільки, що коли правильні слова вимовляють люди, які самі не дотримуються того, що проповідують, то слова знецінюються, втрачають вартість. В даному випадку ці слова звучатимуть з вуст людей, наближених до депутатської групи «Нова Галичина». Пам’ятаємо, що «Нову Галичину» складають державні чиновники, а коли чиновники закликають боротися з хабарництвом – це звучить так само непереконливо, як заклики рок-музикантів не вживати алкоголю і наркотиків.

Вірогідно, саме через неможливість вдарити по корупції в рядах державних чиновників (адже вони самі ж і є держчиновниками!) «Нова Галичина» обрала об’єктом своїх атак мера Львова Садового. Такого самого, до речі, чудака (хай вибачить нас пані Фаріон за цей русизм), як і вони.

Сьогодні керівники громадського руху «Самозахист» дають у Львові свою першу прес-конференцію. З роси і з води Вам, непримиренні борці з корупцією! Сподіваємося, що гроші, за які ви проводите свої акції, зароблені чесним шляхом. Але не будемо забігати наперед і залишимо деякі питання для прес-конференції. Вірогідно в «Самозахисників» є на ці питання чіткі та чесні відповіді.

А коли славні борці з корупцією покінчать з нею у органах місцевого самоврядування, радимо їм звернути увагу на державних чиновників. Наприклад, співставити розмір чиновницьких доходів з ціною тих джипів, на яких вони пересуваються, ціною їхніх квартир та оцінити усі інші пряники, які отримують панове чиновники за те, що ми так процвітаємо під їхнім мудрим керівництвом.