Міністерство юстиції звернулось до Адміністрації Президента з прохання надати копії трудових книжок та інформацію про початок люстраційної перевірки щодо призначених керівників відомства.

Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов у Facebook.

Зокрема, Адміністрацію Президента просять надати інформацію про главу АП Андрія Богдана, його першого заступника Сергія Трофімова, заступників Юрія Костюка, Кирила Тимошенка, Руслана Рябошапку, Вадима Пристайка.

«Сьогодні направляю листа в Адміністрацію Президента України з роз’ясненням законодавства про очищення влади і його застосування щодо посади Глави Адміністрації Президента», – зазначив Петухов.

Він зазначив, що за проведення люстраційної перевірки чиновника відповідає той, хто його призначає. Якщо вимоги Закону «Про очищення влади» не виконуються, остаточне рішення ухвалює суд.

«Для перевірки правильності виконання Закону запитуємо інформацію щодо новопризначених очільників Адміністрації Президента», – пояснив Петухов.

Він стверджує, що «це абсолютно звичайна усталена практика Мін’юсту, в якій немає ані краплі політики».

Також він оприлюднив копію листа, в якому йдеться, що мін’юст відреагував, зокрема, на звернення ЗМІ та громадських організацій, які повідомили, що глава АП Андрій Богдан може підпадати під люстрацію.

Як писав «Вголос», раніше Зеленського звинуватили у незаконному призначенні голови АП.