Про це вона заявила у четвер під час слухань в Комітеті Сенату США з питань Збройних сил, передає «Укрінформ».

«Одне з ключових випробувань знаходиться в Європі, де Росія продовжує чинити агресію проти України, докорінно змінивши рівновагу безпеки на континенті», - зазначила Олбрайт.

Олбрайт також зазначила, що Штати докладають значних зусиль з підтримки «оздоровчих» економічних реформ в Україні, у тому числі у співпраці з союзниками. Натомість, поруч із широкою орієнтацією на економічний сектор, США «мають допомогти Україні з військовою підтримкою».

Відповідаючи на уточнююче запитання голови Комітету сенатора Джона Маккейна, чи вважає вона, що Україні треба надати оборонну зброю, колишній держсекретар відповіла ствердно.

«Я думаю, що ми повинні надати українцям оборонні озброєння», - зазначила Олбрайт, зауваживши, що країна має право захищати себе, а її безпека повинна бути забезпеченою.

Як відомо, в середині грудня сенатори погодили «Акт підтримки свободи в Україні», згідно з яким підготували масштабну програму переозброєння української армії та дозволили постачання летальної зброї. Планували також визнати Україну військовим союзником США за межами НАТО.

15 грудня законопроект №2828 «Акт у підтримку свободи України – 2014», який розробив Конгрес, скерували президенту США Бараку Обамі. 

Згодом у Держдепі уточнили, що рішення про надання Україні зброї прийматиме Обама.