Колумбія вже визнала лідера венесуельської опозиції Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. Президент Колумбії Іван Дуке закликав посилити дипломатичний тиск на президента Венесуели Ніколаса Мадуро.

Про це інформує Reuters.

"Сьогодні слід аплодувати тому, що бачить світ, що диктатурі Венесуели залишилося дуже мало годин, тому що існує новий інституційний режим, який створюється завдяки роботі, яку виконали Колумбія та інші країни", - йдеться у заяві Дуке.

"Я сподіваюся, що в найближчі дні дипломатична облога триватиме", - зазначив очільник Колумбії та наголосив на важливості проведення вільних виборів у Венесуелі в рамках перехідного процесу.

Нагадаємо, 23 січня лідер опозиції Венесуели оголосив себе тимчасовим президентом.

Ввечері 24 січня Радбез ООН оголосив про проведення екстреного засідання через ситуацію у Венесуелі.

25 січня у ЗМІ з’явилась інформація про те, що американські дипломати покидають Венесуелу.

Держсекретар США Майк Помпео на засіданні Ради безпеки ООН закликав визнати Хуана Гуайдо президентом Венесуели.

Франція, Іспанія та Німеччина висунули ультиматум чинному президенту Венесуели Ніколасу Мадуро оголосити нові вибори впродовж восьми днів.

27 січня стало відомо, що Венесуелу покинули всі дипломати США.

29 січня адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила про рішення запровадити жорсткі санкції проти Венесуели.

Тоді ж стало відомо, що головному опозиціонеру Венесуели Хуану Гуайдо заборонили покидати країну та заморозили його активи.

Сам Ніколас Мадуро зізнався, що має російську зброю “найвищого рівня”. А також заявив, що Трамп хоче його вбити.

30 січня у Франції заявили, що Мадуро може не провести нові вибори.

1 лютого стало відомо, що Євросоюз створює міжнародну контактну групу з європейських і латиноамериканських країн для вирішення кризи у Венесуелі мирним шляхом.