На найближчій сесії Львівської міської ради передбачається прийняття проекту ухвали щодо впорядкування МАФів на території міста Львова, схеми їх розміщення та переліків.

Своє «фе» цій ухвалі минулого тижня висловили підприємці. Особливе їх обурення викликали запропоновані міськрадою нові критерії розміщення малих архітектурних форм (МАФ) у Львові. Підприємці цілком слушно вважають, що їх прийняття просто загонить бізнес у тінь. Саме так заявив голова об’єднання підприємців «Місто Лева» Андрій Леньо.

«З 1 січня 2008 року всі МАФи і підприємці потрапляють за межі закону», – сказав він.

Він пояснив, що якщо Львівська міськрада прийме нове положення про малі архітектурні форми у тому вигляді як це пропонує міськвиконком, то більшість кіосків не зможуть переукласти договори оренди на земельні ділянки та оформити відповідні дозволи. «Я не уявляю, як будуть продовжувати ті договори», – сказав підприємець.

Найбільше зауважень у підприємців до критеріїв розміщення кіосків. Зокрема до пункту «дотримання спеціалізації МАФ у відповідності до дефіциту видів послуг». «Це хто в мерії має такі глибокі знання в економіці? Як цей дефіцит будуть встановлювати?! Шляхом голосування?», – наголосив Андрій Антонищак, представник підприємців Шевченківського району.

Також ці критерії забороняють розміщення кіосків поруч із стаціонарними закладами торгівлі закладами торгівлі, якщо у МАФах торгують аналогічною із стаціонарними закладами продукцією. «Але не прописано в якому радіусі – метр, два чи кілометр», – відзначив Андрій Антонищак.

До цього всього, наскільки ми пам’ятаємо, ці критерії передбачають, що МАФи, які торгують спиртним та тютюном повинні у Львові розміщуватися на відстані 300 м, не ближче, від навчальних закладів та дитячих садочків.

Сьогодні ж піарщики міської ради вирішили напередодні сесії провести власну піар-акцію по МАФам, а вірніше в підтримку підготовленого її чиновниками проекту ухвали.

Отож начальник управління освіти Львівської міськради Надія Оксенчук розповіла журналістам про страшні речі, які кояться у нашому місті. А саме, що алкоголем та тютюновими виробами у Львові торгують по сусідству з 45 школами. Але увага! До цього переліку потрапили не лише кіоски, але стаціонарні магазини.

У Шевченківському районі, як розповіла пані Оксенчук, ліквідували КІОСК, тобто МАФ, розміщений на території дитячого садка, у якому продавали алкоголь та тютюнові вироби: «Нам вдалося це безболісно зробити, тому що це приміщення було в оренді, а стоїть воно на балансі відділу освіти».

Суцільна маячня! Бо по-перше, якщо це кіоск, тобто МАФ, то чому він стоїть на балансі відділу освіти Львівської міської ради? А якщо це приміщення, яке належить управлінню освіти міської ради, то як там могла з’явитися торгова точка, яка реалізовувала тютюн і алкоголь?

Просимо шановну пані Оксенчук провести завтра ще один брифінг для журналістів, і дати вичерпні відповіді на всі ці запитання. Заздалегідь вдячні.