Про це в ефірі «ТСН» заявив заступник глави ЦВК Андрій Магера.

«Засади ОБСЄ передбачають, що мають бути дотримані засади виборчого права – таємне голосування, вільні вибори», – наголосив він.

Він також наголосив, що проведення вільних виборів на Донбасі в першу чергу буде залежати від ватажків так званих самопроголошених республік, які повинні належним чином поводити себе і вжити заходів, аби жителі відповідних громад Донецької та Луганської областей змогли вільно взяти участь у голосуванні.

«Коли відбудуться вибори – буде залежати не від ватажків «ДНР» та «ЛНР», а все ж таки від української влади, від того, коли буде прийняте подібне рішення, на основі якого закону це відбуватиметься, але необхідна передумова прийняття цього закону і проведення виборів як таких», – додав Магера.

Водночас він заявив, що автономний статус частини Донбасу може бути визначений лише шляхом внесення змін до Конституції.

«Це може бути доповнення 10-го розділу окремими додатковими статтями, або доповнення нового розділу Конституції, але це також дві сесії парламенту. – 1-а сесія зараз, і потім вереснева, прийняття не менше, ніж 300 голосів», – резюмував Магера.