НАБУ закликає Юрія Луценка взяти процесуальне рішення і повернути кримінальне провадження детективам Бюро.

Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

Зазначається, що з жовтня 2017 року детективи НАБУ розслідували корупційну схему, запроваджену посадовими особами державного органу з розмитнення поруч суб’єктів господарювання імпортованих товарів за заниженою вартістю, в результаті чого державі завдано збитків в розмірі 170 млн грн.

У рамках цього розслідування, як наголошується, детективи ініціювали накладення арешту на 450 млн грн компаній-учасниць схеми.

Сказано, що у листопаді 2017 року кінцевий бенефіціар зазначених компаній запропонував детективам НАБУ неправомірну вигоду в розмірі $ 800 тис. Щоб ті припинили розслідування і передали кримінальну виробництво для подальшого досудового розслідування іншому правоохоронному органу.

“Він був викритий “на гарячому” і обвинувальний акт вже направлений до Печерського районного суду міста Києва у липні 2018 року”, – йдеться у повідомленні

“За два роки розслідування детективи НАБУ провели необхідні слідчі дії для встановлення всіх обставин скоєння злочину та зібрали велику кількість доказів. Однак, чим ближче детективи підходили до фінішної прямої, тим відвертіше були спроби усунення їх від цієї справи”, – відзначили в Бюро.

24 травня справу було передано в Державне бюро розслідувань (ДБР), однак генпрокурор в кінці червня скасував це рішення.

Разом з тим, як підкреслили в НАБУ, 15 серпня 2019 року генпрокурор “з незрозумілих підставах і без вивчення матеріалів кримінального провадження раптово передав справу, змінивши підслідність, в Національну поліцію України”.

Як писав “Вголос”, Ситник заявив, що  Луценко не відповів на телефонний дзвінок щодо справи ОАС.