На майно і рахунки Львівської міської ради накладено арешт внаслідок прийняття місцевим судом Галицького району за позовною заявою братів Сухорських стягнення з Львівського міськвиконкому сум 648466,04 грн. та 6484 грн. на користь держави.
Про це сьогодні на прес-конференції повідомив начальник юридичного управління Львівської міської ради Василь Фіголь.
„Стороною у суді виступав міськвиконком, а кошти стягуються з Львівської міської ради”, ― уточнив Василь Фіголь.
За його словами, постанова про накладення арешту була підписана ще 1 березня, а до Львівської міської ради надійшла 5 березня. У той же день Львівська міська рада подала скаргу до Галицького суду, однак до сьогодні не призначена дата судового засідання.
Внаслідок прийняття цього рішення Львівська міська рада не може працювати у нормальному режимі і проводити будь-які дії.
Василь Фіголь вважає, що це рішення є незаконним, оскільки між виконкомом Львівської міської ради та братами Сухорськими не було укладено жодного авторського договору, не було домовленості щодо розміру авторської винагороди та ін.
Безпосереднім організатором будівництва пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові виступив Український громадський комітет будови пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові (м. Торонто, Канада) і будівництво здійснювалося за кошти української діаспори в Канаді, яка виплатила братам Сухорським 100 тис. доларів США.