За клопотанням Генеральної прокуратури України компетентними органами Швейцарської Конфедерації арештовано майно бізнесмена Сергія Курченка.

Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

«Департаментом міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно створення злочинної організації Віктора Януковича та її структурного підрозділу під керівництвом Сергія Курченка, а також вчинення у її складі тяжких, особливо тяжких та інших злочинів у паливно-енергетичному та банківському секторах економіки, сфері оподаткування та інших. Про підозру в участі у вказаній злочинній організації та у вчиненні низки особливо тяжких злочинів у її складі, зокрема, повідомлено службовим особам ПАТ «Брокбізнесбанк», який за даними слідства був підконтрольний учасникам злочинної організації», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у ході розслідування встановлено, що за участь у злочинній організації та вчинюваних нею злочинів один із колишніх службових осіб ПАТ «Брокбізнесбанк» отримував значні суми коштів. «За повідомленням компетентних органів Швейцарської Конфедерації, встановлено один з рахунків, на який за даними слідства перераховувались злочинним шляхом здобуті кошти, а також рахунок одного з підконтрольних злочинній організації підприємств на території цієї держави. Наразі вжитими заходами кримінально-правового характеру за запитом Генеральної прокуратури про міжнародну правову допомогу на вказаних вище рахунках арештовано кошти в загальній сумі 2 млн доларів», – зазначили в ГПУ.