«Розуміючи те, що СБУ не та структура, в якій може ефективно працювати та розвиватися меморіал, президент України 21 вересня цього року видав доручення щодо вживання заходів для передачі музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» до сфери управління інституту національної пам‘яті. Також цим дорученням передбачено виділення коштів з держбюдету для належного фінансування музею», - зазначив Мирон Янків.

Як розповів Мирон Янків, нещодавно, для покращення роботи по передачі музею «Тюрма на Лонцького» на баланс інституту національної пам‘яті, була створена робоча група, до якої увійшли працівники СБУ, представники львівської ОДА, міської ради Львова, МВС та музею-меморіалу.

«Ми зараз готуємо листа, щоб в цю комісію увійшов також представник інституту національної пам‘яті на рівні заступника керівника групи, щоб ми тут, у Львові, могли вирішувати різні питання. Також ми супроводжуємо абсолютно всі питання передачі музею, підключаємо юристів, Музей отримає можливості для вдосконалення своєї діяльності, відкриття нових експозицій, розширення міжнародних зв‘язків», - сказав Мирон Янків.

За словами Мирона Янківа, наразі інституту національної пам‘яті передають лише майновий комплекс, тобто будівлі музею-меморіалу.

«Потрібно привести у відповідність до музейних вимог будівлі тюрми, а там їх багато, потрібно впорядкувати земельну ділянку, яка там є – саме над цим ми і будемо працювати», - зазначив Мирон Янків.