Близько 50 тисяч підписів на підтримку законодавчого визнання визвольної боротьби УПА зібрали активісти УНП на території Рівненської області, - повідомили з обласної організації УНП.

Дещо менше підписів зібрано на підтримку так званої “люстрації”, тобто відсторонення від займаних посад і притягнення до відповідальності осіб, які були причетними до зловживань в роки режиму Кучми. Організатори збору підписів пояснюють це тим, що збір підписів за люстрацію розпочався на декілька днів пізніше, ніж збір підписів за визнання УПА воюючою стороною.

Крім того, УНП на Рівненщині нещодавно розпочала збір підписів за те, щоб державною мовою в Україні була лише українська. Упродовж тижня вже вдалося зібрати кілька тисяч підписів на підтримку такої ініціативи.

Загалом же УНП планує зібрати на Рівненщині кілька сотень тисяч підписів на підтримку УПА. Перший мільйон підписів в Україні на підтримку цієї ініціативи планується зібрати до Дня Незалежності, щоб законопроект був прийнятий Верховною Радою хоча б у першому читанні. Другий мільйон підписів планується зібрати до 14 жовтня 2005 року

Збір підписів проводиться в усіх населених пунктах Рівненщини, - повідомили з РОО УНП. У містах та районних центрах виставлені намети для збору підписів, активісти УНП також збирають підписи, обходячи помешкання мешканців області.