Такі результати дослідження, що було проведене Центром «Соцінформ» 1-16 вересня, оприлюднила керівник українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Наталія Зайцева-Чіпак розповіла, що у питанні заробітків усі мешканці області солідарні, незалежно від місця проживання та освіти.  Однак, якщо враховувати віковий критерій, то активність готові проявити переважно люди до 49 років (частка охочих поїхати серед них сягає 40%). У групі 50-59 років таких – 20%, в категорії 60 і старші – тільки 3%.

Щодо виїзду на постійне місце проживання, за словами експерта, тенденція доволі чітка: у Львові готовність виїхати демонструють 25% населення, у малих містах – 19%, серед селян – 15%.

«Дивує такий момент, що виїжджати з України хоче переважно еліта. Тобто чим вища освіта у людини, тим більше в неї прагнення виїхати за кордон. Так само і з доходами: чим вищим є достаток, тим більше респондент прагне поїхати із України. Серед бідних таких людей є 10%, серед осіб із середнім доходом – 22%, вище середнього – 33%», – сказала Наталія Зайцева-Чіпак.

Вона додала, що чим молодша людина, тим більше вона прагне переїхати у іншу країну. Серед 20-ти річних таких осіб 34%, у групі 30-49 років – 25%, 50 років – 9%.

«Найбільш популярним напрямком і для заробітків і для виїзду на ПМП є країни ЄС. Від 13 до 15% опитаних мріють потрапити саме в Європу. На другому місці за популярністю є США і Канада (5-6% мешканців хотіли б там жити і працювати). Далі йде Польща – працювати там готові 6% мешканців області, переїхати туди назавжди – 2% людей», – розповіла соціолог.

Вона додала, що подібна ситуація й щодо Росії: на заробітки туди поїхали б 3% жителів Львівщини, однак на постійне місце проживання – тільки 0,2% респондентів.

[14:51:40] Леся  Бурбан: Під час дослідження методом інтерв’ю було опитано 1200 респондентів серед дорослого населення Львівської області. Помилка репрезентативності дослідження становить +/-3,5%.