Майже половина (46%) українців зі своїми найближчими родичами розмовляють переважно або тільки українською мовою.

Про це йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Зазначається, що з цієї групи людей 32,4% розмовляють тільки українською мовою. “Переважно або тільки російською мовою розмовляють 28,1% українців (в тому числі, 15,8% розмовляють тільки російською мовою)”, – зазначили соціологи.

При цьому, ще 24,9% українців у рівній мірі розмовляють українською і російською мовами.

Іншими мовами розмовляють 0,2%, не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 0,7%. Київський міжнародний інститут соціології з 28 лютого по 11 березня провів на замовлення клієнта всеукраїнське опитування громадської думки.

Методом особистого інтерв’ю опитано 2004 респондентів, які мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за чотириступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 4,7% для показників близьких до 50%, 4,1% – для показників близьких до 25%, 2,9% – для показників близьких до 10%, 2,1% – для показників близьких до 5%.

Додамо, що у Києві пасажирка маршрутки пояснила російськомовним, що не всі розуміють цю іноземну мову.