Про це розповів начальник випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» Володимир Васюта під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Васюта зазначив, що випробовування будівельної продукції в Україні є добровільним, тому не всі компанії-виробники звертаються у лабораторії для отримання результатів досліджень.

«Рекомендуємо споживачам, які не хочуть отримувати неякісну продукцію, аби вони вимагали в усіх торгових мережах (ринках чи великих супермаркетах) супровідні документи до усіх будівельних матеріалів – бодай протоколи погодження до усіх видів продукції», – сказав начальник лабораторії.

В свою чергу провідний інженер випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» Богдан Щерб’як додав, що кожен продавець будівельних матеріалів повинен бути готовий надати покупцю супровідний документ, де буде підтверджена якість матеріалу та відповідність нормативним документам.

Богдан Щерб’як зазначив, що для досліджень у спеціальних лабораторіях надходить не вся продукція, яку виготовляють на території України та Львівської області зокрема, однак майже всі будматеріали, які отримує лабораторія «Львівстандартметрології», відповідають нормам.

«99% виробників, які подають свою продукцію на сертифікацію, отримують від нас позитивні висновки. Вони намагаються зробити якісну продукцію, бо знають, що без сертифікату не потрібні будуть широкому споживачеві. Однак є багато фірм, які взагалі не роблять сертифікату і ми не знаємо якості їхніх виробів. Зважаючи на це споживач має бути дуже уважним і завжди вимагати документи», – сказав фахівець лабораторії.

Під час досліджень продукції, за словами фахівців,  найчастіше в будівельних матеріалах виявляють такі недоліки: не належні надійність та морозостійкість, порушення геометричних параметрів, границь міцності при стиску та згині.