Про це повідомляє УНН.

«Сьогоднішня прес-конференція в Гельсінкі була одним з найганебніших виступів американського президента в пам'яті. Збитки, завдані наївністю президента, егоїзмом, помилковою еквівалентністю і симпатією до автократів, важко підрахувати. Але ясно, що саміт в Гельсінкі був трагічною помилкою», – зазначив Маккейн в заяві, яку опублікувала його прес-служба.

За словами сенатора, президент Трамп виявився не тільки нездатним, а й небажаючим протистояти Путіну.

«Він і Путін, здавалося, говорили за тим же сценарієм, що президент зробив свідомий вибір, щоб захистити тирана від справедливих запитань вільної преси і надати Путіну незаперечну платформу для виверження пропаганди і брехні світу», – додав він.

Маккейн додав, що Трамп, «схоже, вирішив реалізувати свої омани щодо теплих відносин з режимом Путіна, не звертаючи уваги на … його жорстоке нехтування суверенітетом своїх сусідів, його співучасть у вбивстві сирійського народу, його порушення міжнародних договорів і його напад на демократичні інститути в усьому світі».

«Жоден з попередніх президентів ніколи не принижував себе більш зневажено перед тираном. Президент Трамп не тільки не зміг говорити правду про противника; але виступаючи за Америку перед світом, наш президент не зміг захистити все, що робить нас такими, якими ми є …», – резюмував сенатор.

Зазначимо, що Дональд Трамп після зустрічі з Владіміром Путіном наголосив, що взаємовідносини між США та Росією були найгіршими з можливих, однак зустріч це змінила.

Також президент Росії Владімір Путін запевнив американського президента, що Росія збереже транзит російського газу через Україну після будівництва газопроводу «Північний потік–2».