У Росії знову зростає захворюваність на коронавірусну інфекцію. По всій країні за минулу добу виявлено 11 699 випадків COVID-19. Це максимум від 24 лютого, випливає з повідомлення оперативного штабу. У Москві число захворілих склало 5245, досягнувши максимальних значень із середини січня.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Темп приросту пацієнтів із COVID-19 з 10 червня збільшився з 0,2% до 0,23%, в Москві він майже вдвічі вищий – 0,43%. Померли в Росії за добу 383 людини, виписалися – 10 096. У Москві за добу померли 63 людини, що теж стало найвищим показником від зими.

У російській столиці посилили контроль за носінням масок і рукавичок в громадському транспорті, клубах, кафе і торгових центрах. Це пов’язано з ускладненням епідеміологічної ситуації. Мер Москви Сергій Собянін заявив, що в місті спостерігається «новий сплеск захворювання».

Всього за час пандемії в Росії COVID-19, згідно з офіційною статистикою, заразилися більше ніж 5,1 мільйона людей, із них понад 125 тисяч – померли.

Однак експерти вже давно ставлять під сумнів озвучувані російською владою цифри жертв ковіду. Їх може бити удвічі чи навіть утричі більше. Адже смерті багатьох пацієнтів, хворих на ковід, у РФ "списують" на супутні захворювання, які вони мали.

Додамо, що щеплені проти коронавірусу російською вакциною “Спутник V” не мають права на в’їзд в Україну. Адже зазначений препарат не включений ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Читайте також на сайті ІА Вголос: