Про заявив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Мирослав Хом’як, інформує прес-служба управління.

«Гідроенергетичні ресурси Львівщини є одними із найбільших в Україні. За цим показником ми поступаємось лише Закарпатській та Івано-Франківській областям. Обумовлено це  значною водністю карпатських рік, а також тим, щокарпатський гірський рельєф характеризується значними похилами водотоків. Це є необхідним і достатнім компонентом суттєвого енергопотенціалу області», – каже Хом’як.

Cьогодні у Турківському районі Львівської області функціонує мала ГЕС у села  Явора на річці Стрий. Дозвіл на спецводокористування ТзОВ «Енергоінвест»  отримало  у 2008 році. Під час посушливого періоду у серпні 2011 році склалася ситуація, коли внаслідок забору води для роботи ГЕС загинула риба нижче від ГЕС за течією.
 
За словами Мирослава Хом'яка, у  грудні минулого року Держуправління відхилило від погодження проект відведення земельної ділянки для реконструкції малої гідроелектростанції на території Бистрицької сільської ради Дрогобицького району через недотримання вимог нормативних документів.