Для отримання телетюнера потрібно до 1 липня написати відповідну заяву до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення. Один телетюнер даватимуть на одне житлове приміщення.

Як інформує прес-служба Держкомтелерадіо, це – ініціатива уряду. А практика, коли малозабезпеченим видають телетюнери, поширена у всьому світі.

Бюджет програми складає  4,3 млрд. грн. При цьому з державного бюджету передбачено виділити лише 8,95 млн. грн. Решта коштів має надійти за рахунок інвестицій та інших джерел.

В Держкомтелерадіо зазначають, що вже збудовано і на повну потужність працює мережа цифрового наземного ефірного телебачення. Це означає, що тепер через звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українські телеканали у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер.

Згідно з рішенням Кабміну безкоштовно отримати телетюнери зможуть: усі інваліди першої та другої групи (у тому числі інваліди війни цих груп); інваліди війни третьої групи; особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає з ними, особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»; особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Зразки заяв та уся необхідна інформація з питань одержання, підключення та користування телетюнером будуть оприлюднені на стендах у місцевих органах соціального захисту, на офіційних веб-сайтах Держкомтелерадіо, Мінсоцполітики, місцевих органів влади, громадських організаціях захисту прав інвалідів тощо. 

Найближчим часом розпочнеться широка інформаційна кампанія стосовно можливостей безкоштовного одержання телетюнерів.

Доставляти їх будуть поштою по мірі надходження заяв громадян до органів соціального захисту та формування списків місцевими державними адміністраціями. Черговість доставки визначатиметься також по мірі надходження заяв. Отож, хто раніше подасть заяву – той раніше отримає телетюнер.

Джерело: Gazeta.ua