Конфлікт між спікером Верховної Ради і прем’єр-міністром України носить об’єктивний характер. Таку думку висловив директор українського філіалу Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень, політолог Володимир Малинкович.

«Емоційний виступ прем’єр-міністра Юлії Тимошенко і не менше емоційна відповідь спікера ВРУ Володимира Литвина - це лише прояв об’єктивного конфлікту, суть якого полягає в тому, що уряд, сформований Тимошенко, це не уряд однодумців, який отримав мандат у парламенті, - вважає політолог. - Це уряд, що виник в результаті «помаранчевої революції», де кожний міністр і керівник відомства отримав своє місце залежно від того, яку роль він відіграв у цій «помаранчевій революції»»

«З другого боку є парламент, який поки не структурований і не може бути структурований так, щоб була структурована стабільна політична більшість... тому що цей парламент обраний в абсолютно інших умовах, до «помаранчевої революції» і сьогодні ми маємо дві групи в парламенті з чітко прописаною орієнтацією - НУ, і БЮТ - хоча й між ними є тріщини, і з другого боку - КПУ, Регіони України і СДПУ(о), а між ними величезне болото», - сказав Малинкович і додав: «З цього болота не можна створити більшість. Вони голосуватимуть виключно ситуативно».

Крім того Малинкович вважає, що на сьогодні в парламенті є наявним сплетення партій з абсолютно різними інтересами, як економічними, так і політичними, «які не дозволять створити урядову більшість стабільну, а не ситуативну». Те, що Тимошенко і Ющенко запропонували варіант голосування оптом за законопроектами з СОТ свідчить про некомпетентність «помаранчевих» і це не тільки поразка Тимошенко, а й поразка Ющенка, який вперше фактично протистояв парламенту і програв.

«Цю об’єктивну реальність може змінити тільки політична реформа і вибори-2006, коли уряд буде поставлений вже парламентською більшістю», - резюмував він.

ForUm