Про це на суді у справі про податкові злочини Манафорта заявив колишній банкір Federal Savings Bank Денніс Райко, який дав свідчення в обмін на імунітет, передає The Washington Post.

За його словами, гендиректор банку Стівен Келк хотів отримати посаду міністра в адміністрації Трампа. Для цього він вимагав від Райко схвалення позики.

Йдеться про посаду міністра фінансів чи міністра житлового господарства та міського розвитку.

Слід зазначити, що політтехнолог «Партії регіонів» і екс-глава передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт швидко отримав позику на 16 млн доларів від банку, генеральний директор якого хотів працювати в адміністрації Трампа.

Наголосимо, що Манафорт отримав два кредити на 16 мільйонів доларів. Один із них - на 9,5 млн доларів на нерухомість у Саутгемптоні, штат Нью-Йорк. Кредит, як заявив Райко, був погашений 16 листопада 2016 року, незабаром після президентських виборів. Інша позика - на будівництво у розмірі 6,5 млн доларв - була закрита 4 січня 2017 року.

Райко на суді заявив, що Манафорт уперше звернувся до банку щодо можливості отримання позики у квітні 2016 року. За його словами, він повідомив про його запит Стівену Келку після того, як дізнався, що Манафорт пов'язаний з політикою.

«Я дізнався, що Манафорт був залучений до політики, і я знав, що Келк цікавився політикою», - сказав Райко.

Він заявив, що після цього Келк виявив бажання особисто зустрітися з потенційним клієнтом.

Повідомляється, що гендиректор банку обговорив із Манафортом деталі надання кредиту 27 липня 2016 року, а вже наступного дня політтехнолог отримав позику.

Райко підкреслив, що до того ніколи не бачив такої швидкості надання кредитів.

За його словами, хоча Манафорт і вийшов із президентської кампанії через місяць після затвердження позики, Келк все ж сподівався на його допомогу у отриманні посади в адміністрації Трампа.

Екс-банкір Federal Savings Bank сказав, що Келк вимагав від нього зателефонувати Манафорту одразу після перемоги Трампа на виборах.

Райко запевнив, що не запитував політтехнолога про ймовірність отримання посади Стівеном Келком.

Зазначимо, що за час своєї діяльності Пол Манафорт заробив в Україні понад 65 мільйонів доларів.

Раніше у мережі Інтернет з'явилась інформація про те, що Манафорт три роки здавав в оренду свою квартиру на Мангеттені.

На початку серпня 2018 року бухгалтер Пола Манафорта зізналась у підробці документів.