Діапазон тематики фестивалів різноманітний: мистецькі, історичні, присвячені ремеслам і відтепер особливої популярності набувають гастрономічні.

Розпланувати активно вихідні впродовж літа допоможе мапа фестивалів.

Якщо ви не бажаєте долати відстані і покидати межі області, тоді до вашої уваги дійства, які відбуватимуться у нас впродовж літа.

Отож, літо підготувало такі видива та дійства:

У перший день літа стартує міжнародний фестиваль «Alfa Jazz Fest», подія очікувана та знакова для нашого міста. Фестиваль подарує львів’янам виступи таких зірок світового масштабу, як Касандра Вілсон (володарка двох премій Grammy), Джон Маклафлін (легендарний британський гітарист, відзначений 49 місцем у списку журналу Rolling Stone «100 найкращих гітаристів усіх часів») та віртуозний музикант Річард Бона. В межах фестивалю гучні імена та зірки джазу. Локації у трьох точках міста (на площі Ринок, біля Палацу Потоцьких та на головній сцені у Парку імені Богдана Хмельницького) подарують ще більше імпровізації та музики свободи. Триватиме Alfa Jazz Fest три дні.

Свято дитинства і радості «Казка в гаю» відбудеться 4-5 червня у Музеї народної архітектури та побуту.
На гостей чекають зустрічі з казковими героями, виступи дитячих мистецьких колективів, майстер-класи на «Галявині маленьких майстрів».

Епоху Середньовіччя відтворить фестиваль «Легенда Львова», котрий збере на лицарський турнір справжніх воїнів ХIV-ХV століття на території палацу Потоцьких. За право назватися легендою будуть змагатися найкращі лицарі з України, Білорусії, Польщі та Росії. Фестиваль відбудеться 15-17 червня.

Тими ж днями (15-17 червня) у Львові пройде свято для усіх поціновувачів хмільного напою пива.
«Фестиваль пива» познайомить з традиціями пивоваріння і культурою вживання цього хмільного напою.
«Львів батярський, Львів середньовічний, Львів ремісничий – так ми можемо сказати про Львів – так ми бачимо і акції фестивалю», – зазначають у промоції дійства організатори, відтак своєю стратегією вбачають поєднання усього найцікавішого, найважливішого і кращого з того, що є у Львові.

КлезмерФест – міжнародний фестиваль єврейської музики, пісні і танцю відбудеться 23-25 липня. Фестиваль є спробою відтворити втрачену музичну культуру євреїв, зокрема тих, які мешкали в Галичині. Впродовж кількох днів львів’яни мають змогу ознайомитися з єврейською культурою та поспілкуватися з учасниками фестивалю, серед яких – відомі ансамблі, сімейні капели та окремі виконавці.

26-29 липня відбудеться фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art.У межах п’ятого міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art: кінопокази, майстер-класи, музичні та кіноперформанси, що відбуватимуться у різних локаціях міста. Проте епіцентром незмінно залишиться Палац мистецтв. Вже зараз відомо, що гостями та членами журі п'ятого Wiz-Art'у будуть Вінсент Мун, відомий режисер і мандрівник з Франції та Ілля Ґладштейн, програмний координатор фестивалю "Молодість" з Києва.

Щорічний фестиваль на оборонних фортах Другої світової війни «Форт.Місія» відбудеться з 20 по 22 липня. Традиційно мистецьким простором стане село Поповичі, поблизу українсько-польського кордону. Гостей фестивалю очікує широка репрезентація сучасного мистецтва: музика, театр, інсталяції, перформанси, театральні майданчики, майстер-класи.

1-5 серпня 2012 року на території Турківського району Львівської області відбудуться «П’яті ювілейні всесвітні бойківські фестини». Цей традиційний міжнародний культурно-мистецький і науковий захід проводиться в межах Турківського району Львівської області один раз на п’ять років.

У межах п’ятих ювілейних бойківських фестин: культурно-мистецькі акції, заходи освітніх закладів, відновлення меморіальних місць, виставки-ярмарки робіт народних майстрів, наукові та літературні конференції і конкурси, представлення бойківської пісні та інше.
У святкових заходах візьмуть участь представники бойківських товариств і громад з інших країн: Росії, Білорусії, Польщі.

 

8-12 серпня пройде фестиваль «Підкамінь», який триватиме цьогоріч 5 днів. Програма передбачає і сучасну музику і народне мистецтво, історичну реконструкцію та літературні читання, а також атракції для найменших гостей заходу і традиційно релігійну складову. Тут відбуватимуться найрізноманітніші спортивні дійства, заходи для дітей та молоді тощо.

21-24 серпня «Кіно Лев». Фестиваль представить незалежний погляд молодих митців на кіно, а у рубриці «Молоде кіно» запрезентує їхні доробки.

У межах цьогорічного «КіноЛева» відбудуться конкурсні програми, прем’єри, презентації та творчі зустрічі, ретроспективні покази, виставки, кіношкола «КіноКіо», а також покази в рамках рубрик: «Українці та Україна очима світу», «Найкращий український переклад в кіно», «Фестиваль фестивалів», «Класика німого кіно» тощо.

Цьогоріч фестиваль «Захід» відбудеться 17-19 серпня. Наразі організатори вибирають місце локації, яке ще не оголосили, проте список цьогорічних учасників вже оприлюднили. У концертній програмі візьмуть участь такі колективи: «Тартак», «Qarpa», «Бумбокс», «Ляпис Трубецькой», «Анна», «Тінь сонця», «Atmasfera», «Роллікс», «Брем Стокер», «Тостер», «the Вйо», «Крамбамбуля», «Тол», «Пан Пупець».

Яскраві барви різноманітних національних культур вкотре прикрасять Львів під час фестивалю «Етновир» в період святкування Дня незалежності України. Впродовж 22-26 серпня відбуватимуться презентації країн, їх колоритні виступи, парад культур центральною частиною міста, майстер-класи із співів та танцю.

Вже п’ять років поспіль під егідою Організації фестивалів фольклору і традиційних мистецтв, діючих при ЮНЕСКО «Етновир» представляє у Львові культури усього світу. Цьогоріч в рамках фестивалю знайомство із Мексикою, Мартінікою, Ізраїлем, Македонією, Португалією, Францією, Італією, країною Басків, Республікою Бурунді, Польщею, Індією та Іспанією.

Фото: visitlviv.net