Про це повідомляє Інтерфакс

«Лавров просто нахабно обманює журналістів, сподіваючись, що ніхто не загляне в оригінал тексту. Не тільки ядерне, а жодна їх зброя ніколи не буде використана проти України», – написав він на своїй сторінці в Фейсбуці в понеділок.

За словами Є.Марчука, заяви про відсутність зобов'язань підписантів у меморандумі також не відповідають дійсності. «У статті 2 чітко зазначено англійською, що підписанти підтверджують своє зобов'язання,.. що жодна з їхньої зброї ніколи не буде використана проти України», – уточнив він.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції в понеділок заявив про те, що Росія не порушувала положень Будапештського меморандуму.

«Ми багато разів відповідали на запитання, зокрема щодо Будапештського меморандуму 1994 року, згідно з яким Україна відмовилася від ядерної зброї, а Росія зобов'язалася не застосовувати ядерну зброю проти України. Я нагадаю, ми так і не застосовували і не погрожували ядерною зброєю Україні, тому ніякого порушення Будапештського меморандуму не відбулося», – сказав С. Лавров на прес-конференції в Москві.

Разом з тим, він підкреслив, що Україна паралельно з Будапештським меморандумом взяла на себе в окремій заяві зобов'язання не «заохочувати расистські, неонацистські, ксенофобні тенденції, а те, що сталося після Майдану, було грубим порушенням цих зобов'язань наших українських сусідів».