На першому суспільному винограднику у Винниках, що на Львівщині, відомі винниківчани висадили нові виноградні паростки. Участь у висаджуванні лоз узяли відомі винниківчани – Мирон Маркевич – заслужений тренер України з футболу, ексголовний тренер Національної збірної України, Віктор Волошин – директор ІТ Step University, Юрій Ідзінський – віцечемпіон Європи та світу з вільної боротьби, Галина Скремета – членкиня мистецької ради при Винниківській міськраді, а також Євгенія Бульба – почесна членкиня Союзу українок України та Винниківського міського товариства «Просвіта», Тарас Левків – заслужений діяч мистецтв, почесний житель Винників, Ігор Пилатюк - ректор музичної академії ім. Миколи Лисенка, винниківчанин.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міський голова Винників Володимир Квурт.

«Через декілька років ми матимемо шанс отримати вино з винограду, до висаджування якого долучилися ці шановані люди. Протяжність виноградника близько 70 метрів. Це два ряди винограду, буде десь 40 кущів. У разі хорошого догляду ми зможемо отримати декілька тонн винограду. З нього ми виготовлятимемо власне вино, більше тонни, це буде промоційна продукція, зможемо пригостити нею всіх охочих, гостей міста», – розповів мер міста Володимир Квурт.

За словами Квурта, тут будуть сорти винограду, які добре родять на теренах Галичини. Відповідно, всі можуть приїхати подивитись, яким є той чи інший сорт, коли він визріває, придбати лозу чи вино.

«Винники – місто, яке багате на видатні і цікаві особистості. Ми лише збагачуємо майбутній урожай винограду, на який, безперечно, усі очікують», - Володимир Квурт.

Учасники акції переконують: саме від виноградарства походить назва – м. Винники. У місті є всі умови для того, аби добре родив виноград. Ба більше, колись тут було багато виноградних угідь, місто славилося виноробством.

«Мій батько вирощує й до сьогодні виноград. Він родив настільки багато, що батько і вино робив. Сподіваюся, що займатимуся тим самим. Сьогодні я таку традицію започаткував. Мені дуже приємно бути тут, бо може колись мої діти-внуки скуштують те, що я посадив», – розповів заслужений тренер України з футболу Мирон Маркевич.

Виноградна лоза починає родити на 2-3 рази рік і може плодоносити до 100 років.

«Я схвалюю, що такі традиції підтримують у нас у Винниках, щоб передати цей досвід молоді. Саме тому я зараз тут, на святі винограду. Дай Боже, щоб продовжувалися в нас і інші традиції, які започаткували ще наші предки. Посадили виноград, а тепер сподіваємося ще й на свято вина», – каже почесна винниківчанка Євгенія Бульба.

Влада Винників планує створити ще один суспільний виноградник, на схилі біля одного з місцевих храмів.